یکشنبه, 02 آذر 1393

زیر پوست حوزه

نکته تلخ مناظره

تلخ ترین نکته مناظره آقایان: ایازی و میلانی و قاضی زاده پایین بودن سطح تحمل برخی از طلبه ها بود طرفداران هر دو طرف تحمل شنیدن سخنان طرف مقابل را نداشتند و همدیگر را تمسخر می کردند متلک میپراندند، سوالات بیجا میپرسیدند و خلاصه آداب اولیه حضور در یک جلسه را رعایت نمیکردند و این اختصاص به یک طرف نداشت. این نشان می دهد سطح حقیقت جویی و اخلاقیات اولیه نیز دچار تزلزل شده است. یک طلبه ایازی را در بیرون از جلسه گیر آورده بود و با صدای بلند سرش داد می کشید و او را به نفهمی متهم می کرد.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

پذیرش تکمیل ظرفیت رشته های تخصصی حوزه آغاز شد

به گزارش خبرگزاری «حوزه» معاونت آموزش حوزه های علمیه در جهت ارتقاء روز افزون تخصص گرایی و متخصص پروری در حوزه، آزمون تکمیل ظرفیت رشته های تخصصی در سطح دو و سه سال تحصیلی 93-94 در سراسر کشور را برگزار می کند.  بر اساس این گزارش: ثبت نام آزمون تکمیل ظرفیت واحدهای تخصصی در سطح 2 و3 از 24آبان ماه آغاز شده و تا 13آذر ماه سال جاری ادامه دارد و آزمون نیز 12دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد. خاطرنشان می شود: داوطلبان این دوره، برای اطلاع از لیست ظرفیت پذیرش مراکز تخصصی و مرحله تکمیل ظرفیت سال تحصیلی 94-93 و همچنین برای ثبت نام آزمون باید به سایت معاونت آموزش حوزه های علمیه به نشانی http://www.howzeh-qom.ir مراجعه نمایند.

معرفی کتاب

تشیع و روحانیت؛ از نگاهی دیگر

به‌تازگی دو کتاب ِ «مقدمه‌ای بر مواجهه با علوم اجتماعی در متن سنت‌های شیعی» نوشتهٔ آرمان ذاکری و «طلبه زیستن: پژوهشی مقدماتی در سنخ‌شناسی جامعه‌شناختی زیست طلبگی» نوشتهٔ مهدی سلیمانیه با مقدمه‌هایی تفصیلی از دکتر...


ادامه مطلب...

ثبت نام جامعه الزهرا

حوزه علمیه جامعه الزهرای قم از میان خواهران علاقمند برای سال تحصیلی 93-92 دانش پژوه میپذیرد علاقمندان میتوانند دفترچه ثبت نام را از سایت جامعه الزهرا دریافت کنند لازم بذکر است ثبت نام از 19دی ماه اغاز شده و تا اول بهمن ماه ادامه دارد شرایط پذیرش نیز در همان سایت اعلام شده است.