دوشنبه, 16 تیر 1399

زیر پوست حوزه

پذیرش حوزه علمیه بدون آزمون ورودی

شنیده شده است علاقمندانی که نتوانسته اند در آزمون کتبی ورودی حوزه علمیه شرکت کنند می توانند با مراجعه به مدرسه مورد نظر و با موافقت مدیر مدرسه پذیرش شوند البته بشرط معدل نسبتا خوب و قبولی در آزمون شفاهی.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

آیت الله موسوی نژاد درگذشت

*آیت الله سید محمد موسوی نژاد (متولد دهم دیماه سال 1310 هجری شمسی) در مشهد به دنیا آمد پس از گذراندن دروس مقدمات و سطح و چند سالی درس خارج فقه و اصول شیخ هاشم قزوینی، شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله میلانی، میرزاجوادآقا تهرانی و آیت الله مروارید حاضر شد سپس برای ادامه تحصیل به نجف اشرف هجرت کرد و در دروس مانند آیت‌الله العظمی خوئی و آیت الله العظمی شاهرودی شرکت کرد.   *وی در سال 1349 به توصیه، حمایت و راهنمایی میرزاجوادآقا تهرانی مدرسه‌ علمیه‌‌ای در انتهای کوچه چهارباغ برای تربیت و تحصیل طلاب به سبک و سیاق متفاوت و منحصر به راه انداخت. طلاب فاضل و برجسته‌ای تحت مدیریت مستقیم ایشان در این مدرسه که بعدها به نام ایشان شهرت یافت مدارج علمی حوزه را در کنار درس اخلاق و عقاید و احکام گذرانده‌اند   *توجه به مسائلی اخلاقی و معنوی، انس با آداب، ادعیه و قرآن و اهتمام به نماز شب و نوافل در کنار توجه گسترده وخاص به دروس در کنار تحقیق و تفحص و...

معرفی کتاب

جریان‌های فکری در حوزه معاصر قم

«جریان یا جریان‌های فکری در حوزه معاصر کدام‌اند؟ ویژگی‌های آنها کدامند؟ چه کسانی آنها را نمایندگی می‌کنند؟ مبانی فکری این جریانها چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ جریانهای فکری در حوزه معاصر در چه سطوحی فعالیت می‌کنند...


ادامه مطلب...

زمان ثبت نام مصاحبه آزمون سال تحصيلي ۹۵-۹۶ جامعه الزهرا

زمان ثبت نام مصاحبه آزمون سال تحصيلي ۹۵-۹۶ جامعه الزهرا(س) اعلام شد
رئيس اداره سنجش و پذيرش جامعه الزهرا(س) گفت: ۱۶ فروردين ماه زمان ثبت نام مصاحبه آزمون ورودي سال تحصيلي ۹۵-۹۶ خواهد بود.
به گزارش روابط عمومي و بين الملل، "اباذر عمراني فر" روز يكشنبه با اعلام اين خبر بيان كرد: با عنايت به بروز مشكل فني در راه‌اندازي سامانه ثبت نام مصاحبه، اين سامانه تا آخر وقت اداري فردا دوشنبه، مورخه ۱۶/۰۱/۹۵، بارگذاري خواهد شد.
وي ادامه داد: اين سامانه از طريق آدرس paziresh.jz.ac.ir قابل دسترسي خواهد بود. 
وي با اشاره به اينكه زمان ثبت نام تا ۲۲ فروردين ادامه خواهد داشت، تصريح كرد: اعلام نتايج نهايي پذيرفته شدگان بعد از انجام مصاحبه هاي علمي و گزينشي  و احراز صلاحيت هاي عمومي اعلام خواهد شد.
عمراني فر اضافه كرد: عدم ثبت نام در سامانه و عدم حضوردر موعد مقرر براي  مصاحبه به منزله انصراف تلقي مي شود.
وي با بيان اينكه منابع مصاحبه علمي، همان منابع اختصاصي آزمون كتبي هر رشته است، بيان كرد: داوطلباني كه در يكي از مراحل پذيرش، پيشنهاد و يا انتقادي دارند  مي توانند به سامانه پشتيباني پذيرش  مراجعه كنند.