یکشنبه, 15 تیر 1399

زیر پوست حوزه

پذیرش حوزه علمیه بدون آزمون ورودی

شنیده شده است علاقمندانی که نتوانسته اند در آزمون کتبی ورودی حوزه علمیه شرکت کنند می توانند با مراجعه به مدرسه مورد نظر و با موافقت مدیر مدرسه پذیرش شوند البته بشرط معدل نسبتا خوب و قبولی در آزمون شفاهی.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

آیت الله موسوی نژاد درگذشت

*آیت الله سید محمد موسوی نژاد (متولد دهم دیماه سال 1310 هجری شمسی) در مشهد به دنیا آمد پس از گذراندن دروس مقدمات و سطح و چند سالی درس خارج فقه و اصول شیخ هاشم قزوینی، شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله میلانی، میرزاجوادآقا تهرانی و آیت الله مروارید حاضر شد سپس برای ادامه تحصیل به نجف اشرف هجرت کرد و در دروس مانند آیت‌الله العظمی خوئی و آیت الله العظمی شاهرودی شرکت کرد.   *وی در سال 1349 به توصیه، حمایت و راهنمایی میرزاجوادآقا تهرانی مدرسه‌ علمیه‌‌ای در انتهای کوچه چهارباغ برای تربیت و تحصیل طلاب به سبک و سیاق متفاوت و منحصر به راه انداخت. طلاب فاضل و برجسته‌ای تحت مدیریت مستقیم ایشان در این مدرسه که بعدها به نام ایشان شهرت یافت مدارج علمی حوزه را در کنار درس اخلاق و عقاید و احکام گذرانده‌اند   *توجه به مسائلی اخلاقی و معنوی، انس با آداب، ادعیه و قرآن و اهتمام به نماز شب و نوافل در کنار توجه گسترده وخاص به دروس در کنار تحقیق و تفحص و...

معرفی کتاب

جریان‌های فکری در حوزه معاصر قم

«جریان یا جریان‌های فکری در حوزه معاصر کدام‌اند؟ ویژگی‌های آنها کدامند؟ چه کسانی آنها را نمایندگی می‌کنند؟ مبانی فکری این جریانها چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ جریانهای فکری در حوزه معاصر در چه سطوحی فعالیت می‌کنند...


ادامه مطلب...

کارت ورود به جلسه امتحان حوزه های علمیه93

) کارت ورود به جلسه آزمون:

داوطلبین گرامی می توانند از تاریخ 26 فروردین 93 لغایت 28 فروردین 93 جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون به این سایت مراجعه نمایند.

2) زمان برگزاری آزمون:

1. آزمون، رأس ساعت 9، روز جمعه ، مورخ 29/فروردین/1393 در حوزه هاي تعيين شده برگزار مي شود.

* جهت اطلاع دقیق ازمحل برگزاری آزمون و دريافت كارت ورود به جلسه، روزهاي سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 27،26و 28 فروردین به سایت معاونت آموزش مركزمدیریت حوزه های علمیه مراجعه کنید.
* آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درکارت ورود به جلسة آزمون درج می شود.
2. هنگام ورود به جلسه آزمون ارائه كارت ورود به جلسه و كارت ملی یا شناسنامه الزامي است.
3. آزمون يك مرحله اي بوده و به طور همزمان براي سه مقطع سيكل، ديپلم و دانشگاهی برگزارمي شود.
* آزمون مقطع سیکل: از داوطلبان فارغ التحصيل و یا شاغل به تحصيل در سوم راهنمایي، اول و دوم دبيرستان به عمل خواهد آمد.
* آزمون مقطع ديپلم: از داوطلبان دارای مدرک دیپلم یاپیش دانشگاهی و یا شاغل به تحصيل در سوم دبيرستان و دوره پيش دانشگاهي و دانشجویانی که کمتر از 30 واحد دارند و قصد انصراف از تحصیل در دانشگاه را دارند.
* آزمون مقطع دانشگاهی: از دانشجویان حداقل 30 واحد گذرانده و دارندگان مدرک کاردانی و بالاتر به عمل خواهد آمد.
4. حافظان کل قران کریم از آزمون کتبی معاف می باشند ولی سایر شرائط پذیرش را باید دارا باشند.
5. محل آزمون در نتیجه آزمون و محل قبولی تأثیری ندارد لذا از داوطلبان گرامی تقاضا می شود نزدیک ترین محل آزمون به محل سکونت خود را انتخاب نمائید.
* دانشجويان متقاضي لازم است پس از آنكه مراحل پذيرش و گزينش آنان در حوزه به اتمام رسيد، انصراف قطعي از تحصيل دانشگاه داده و گواهي آن را با تسویه حساب از دانشگاه ارائه نمايند.
6. آزمون ورودي به منظور ارزيابي علمي و سنجش ميزان آمادگي نسبي داوطلب براي ورود به حوزه های علمیه انجام مي گيرد و مدت آن 150دقيقه بوده و تمام سؤالات چهار گزينهاي(تستي) خواهد بود.
7. سؤالات داوطلبان مقطع راهنمائی در محدوده اطلاعات علمي كتب دوره راهنمائي بر اساس جدول شماره 4 ص 32 به تعداد 110 سؤال و داوطلبان مقطع ديپلم و پيش دانشگاهي از كتب دوره دبيرستان بر اساس جدول شماره 5 ص 32 به تعداد 120 سؤال و داوطلبان مقطع دانشگاهی براساس منابع اعلام شده درجدول 6 صفحه 32 به تعداد 140سؤال خواهد بود.

3) اعلام نتیجه آزمون:

تاریخ اعلام نتایج روز شنبه 20/اردیبهشت/1393 در مراکز برگزاری آزمون و سایت معاونت آموزش و امورحوزه های علمیه حوزه قابل رؤیت می باشد.